שובן של הפלנטות

האירוע האסטרונומי של השנה במכתש רמון

לכבוד הופעתם המחודשת של האובייקטים היפים ביותר בשמיים הכנו עבורכם חוויה אסטרונומית ייחודית במתחם המיוחד של סלינה רמון.

פלנטריום, טלסקופים, הרצאות, מתחמי תצפיות ואפילו פינת יצירה לילדים הוכנו עבורכם לרגל האירוע.

לרכישת כרטיסים, לחצו על המועד הרצוי לכם. האירוע מתקיים כל ערב בין 23.8 עד 30.8 בשעות 20:00 בערב עד 01:00 בלילה.

למידע נוסף, ביטולים ולרשימת המתנה

לינה בסלינה

המעוניינים ללון במקום עצמו יוכלו לבחור קמפינג, או גלמפינג מפנק. במקום שירותים ומקלחות ואף מטבח לשימוש עצמי. להזמנה הכוללת הנחה משמעותית לחצו פה

שובן של הפלנטות

לאחר שהמתנו מעט יותר משנה, כוכב הלכת היפיפה ובעל הטבעות שבתאי, חזר למיקום אידאלי לתצפית ברום השמיים. הפלנטה הענקית צדק נמצאת אף היא במיקום מצויין לתצפית. בחצות גם מאדים יזהר בשמיים. הזדמנות נהדרת לחגיגה אסטרונומית.
במתחם המעוצב והייחודי של סלינה רמון יוצב עבורכם פלנטריום משוכלל, טלסקופים ענקיים, מתחם הרצאות ועוד. הקטנים יוכלו גם להנות בפינת היצירה המחכה במיוחד להם.
הארועים יתקיימו בכל יום בין הימים 23/8-30/8 מרדת החשיכה ועד שעה 1:00 בלילה. אפשר להגיע ולעזוב בכל זמן.

  • אנא, הביאו בגדים חמים.
  • ללא חיות מחמד, וללא הכנסה של בקבוקי זכוכית, חפצים חדים וכיו"ב.
  • אנא הימנעו משימוש בפנסים בכל רחבי המתחם.

מהם כוכבי הלכת?

כוכבי הלכת הינם גופים ענקיים המקיפים את השמש שלנו בדיוק כמו כדור הארץ.
אנו נתמקד בשני כוכבי הלכת הגדולים ביותר.

צדק: זהו ענק גז. גדול בנפחו פי 1300 יותר מכדור הארץ! מורכב בעיקר ממימן והליום וסביבו סובבים לא פחות מ79 ירחים. ארבעה מתוכם ענקיים וייראו היטב בטלסקופים שלנו. צדק מסתובב כה מהר סביב צירו עד שהופך לפחוס מעט ואף בזאת נוכל להבחין בקלות רבה.

שבתאי: ענק גז יפיפה המוקף בטבעות קרח. אנו נוכל להבחין בכלות בירחו הענקי טיטאן כמו גם במספר ירחים נוספים. המחזה המרהיב של טבעת חלקיקי הקרח המקיפה תיראה היטב. הידעתם? ב2025 נטבעות ייעלמו מעינינו כיוון שצידם הצר יופנה לכיוונינו. אל חשש, לאחר מספר שבועות הן יופיעו שוב אך מצידן השני. רוחבן של הטבעות הוא עצום, כ115000 ק"מ אך כל עוביין הוא כק"מ אחד.

מה נראה עוד?

בחרנו עבורכם בתאריכים אלו במיוחד, כך שהירח לא יעיב בזוהרו. שמיים נהדרים, שחורים ומרובי כוכבים יעטפו אותנו כשזוהר שבי החלב יחצה אתם בדיוק מעל לראשנו. תנאי התצפית הנדירים יאפשרו לנו לצפות בעזרת הטלסקופים אף באובייקטים חלשים ורחוקים במיוחד. ערפיליות, צבירים, גלקסיות ועוד יופיעו לעינכם מבעד עינית הטלסקופ.

זכרו שמצפה רמון היא המקום הכי קול בארץ, הביאו אתכם בגדים חמים ללילה, פנסים אדומים או פנסים רגילים עטופים בצלופן אדום  ובואו לחוות חווית לילה אסטרונומית!