אודות וצור קשר

מי אנחנו ?

חזון ודרך

מרכז הדרכה בטבע נוסד בשנת 2004 ע“י מורי הדרך אפרת קדם סילברט ונדב סילברט. אהבת הארץ הובילה אותנו והחזון היה ונותר הנגשת התחום והיכרות עם שבילי ארצנו לקהל הרחב באופן חווייתי.

לצד הדרכות עתירות ידע למבוגרים, מוסדות חינוך והשכלה גבוהה, הדרכנו במהלך השנים מגוון עצום של קבוצות ברחבי הארץ, מטיולי משפחות, דרך טיולי צוותים ומנהלים, קבוצות מיטיבות לכת ותיירים.
עם הזמן, חברו אלינו מדריכים נוספים והוצאנו אין ספור טיולים ופעילויות שטח.

בשנת 2010 העתקנו את מקום מגורנו למצפה רמון. עם העמקת הידע וההיכרות העמוקה במרחב, החלטנו להדריך בנגב בלבד ובהר הנגב בפרט. הוספנו למגוון הפעילויות, הדרכת טיולי ג‘יפים ובמקביל עסקנו גם בהפקות תוכן של כנסים ואירועי תיירות מדעית: כנסי הארכיאולוגיה ”המסתורין של המדבר“, "הר כרכום הר סיני", כנס חובבי גיאולוגיה, פסטיבלי "חג המכתש", חקלאות עתיקה וחדשה בהר הנגב, שחזור מסעות ראשונים ועוד…

צפייה בשמי הלילה, היא תחביב ותיק, אשר בשנים האחרונות תפס גם הוא מקום מרכזי בהדרכות שלנו. כיום מרכז הדרכה בטבע מחזיק במצפה הכוכבים הנייד הגדול בארץ ומוביל את תחום התצפית הפופולארית במרחב הנגב. 18 טלסקופים מסוגים שונים ובקטרים גדולים במיוחד משמשים להדרכות הקהל הרחב. בכללם נמצא הטלסקופ הנייד הגדול בארץ, טלסקופ אדיר מימדים בקוטר של 24 אינצ'.

בנוסף אנו שותפים בפלנטריום מצפה רמון. גם בתחום זה בטבע מפיקה אירועים גדולים: חמישה מאירועי ”גשם של כוכבים" – פסטיבל הכוכבים הגדול של מצפה רמון, תצפיות המוניות לרגל אירועים אסטרונומיים מיוחדים וב27/7/18 – ”ירח מאוהב בט“ו באב“, ליקוי הירח העמוק ביותר בעשור הנוכחי.

בטבע מעסיקה היום מספר רב של מדריכים מוסמכים, מנוסים ומומחים הן בתחומי ידיעת הארץ והן בתחום האסטרונומיה תוך הקפדה על שכר ראוי והוגן.

מוזמנים לבוא ולחוות עם מדריכי בטבע, חוויות מרתקות ברחבי ארץ המכתשים.

אפרת

אפרת קדם סילברט

תושבת מצפה רמון ואשת שטח. בעלת ניסיון רב בהדרכת וניהול כל סוגי הטיולים, הכשרות מדריכים, קורסים וקמפוסים אזוריים.

אפרת היא מפיקת אירועי שטח וכנסים מקצועיים, מנוסה בכל  תחומי התיירות בזיקה לסביבה וחברה, ארכיאולוגיה והיסטוריה. מורת דרך מוסמכת ובעלת תו תקן להדרכת טיילות חינוכית.

אפרת היא גם בעלת מרכז הדרכה "בטבע" ומנהלת בו את תחומי ההדרכה, הפקות התוכן ופיתוח תוכן.

נדב

נדב סילברט

תושב מצפה רמון, מדריך טיולים ואיש שטח בעל ניסיון עשיר בהדרכת וניהול כל סוגי הטיולים.

מפיק אירועי שטח גדולים בזיקה לאסטרונומיה, היסטוריה ועוד, מדריך מומחה לאסטרונומיה ותצפיות כוכבים ומוביל התחום במרחב הר הנגב.

מורה דרך מוסמך, בעל מרכז הדרכה  "בטבע" ואחראי בו על תחום האסטרונומיה וטיולי הג'יפים.

כתבו אלינו