אוהלים וכוכבים

רק בחופשת חג סוכות! תצפית כוכבים אסטרונומית באוהליהם של תושבי המדבר הבדואים בהר הנגב

הצטרפו לתצפיות כוכבים מיוחדות בחופשת חג סוכות 2023 במאהלים בדואים בהר הנגב כולל לינה וארוחות מסורתיות!

הפעילויות מתקיימות במועדים קבועים בתאריכים 28.9 עד 6.10

מיזם 'ארץ האוהלים' בשיתוף חברת 'בטבע' מזמינים אתכם להנות מחוויה מדברת מרגשת ויוצאת דופן של תצפית כוכבים אסטרונומית באוהליהם של תושבי המדבר הבדואים.

החוויה הכוללת אירוח בדואי וארוחת ערב יחד עם תצפית כוכבים מקצועית! הפעילות תתקיים באופן מיוחד בחופשת חג סוכות, בסביבת מצפה רמון, במתחמי קהילות הר הנגב.בואו להכיר מקרוב את אורח חייהם הייחודי של הבדואים ולהאזין לסיפורים מסביב למדורה, והכול תחת שמיים זרועים כוכבים כמו שאפשר לראות רק בלב המדבר!

הביקור ויפתח לקראת שקיעה עם הגעה ל'השיג', אוהל האירוח המסורתי, בהכרות עם המארחים הבדואים ובארוחת ערב בדואית מסורתית (בשרית או צמחונית לבחירתכם)

עם ירידת החשיכה, ליד 'השיג', אוהל האירוח המסורתי, יחכה לכם מדריך אסטרונומיה של מרכז הדרכה "בטבע" עם עמדת טלסקופים עוצמתיים ויעביר הדרכה מרתקת על שמי הלילה: עובדות, סיפורים ואגדות שיחשפו בפנינו מעט מן העולם האינסופי שמעלינו וצפייה בטלסקופ למבט קרוב יותר על גרמי השמיים.

הביקור ילווה בתה וקפה. ניתן ומומלץ גם להישאר ללינת לילה משותפת באוהל האירוח של המארח, שתלווה בארוחת בוקר בדואית מסורתית (פיתות טריות מהסאג, ביצים קשות, לבנה, שמן זית, זעתר וירקות טריים). תוכלו להביא אוהל איגלו משלכם ולהציב אותו ליד השיג.

אנו עורכים תצפיות (כמעט) בכל ערב לאורך כל השנה. השמיים תמיד מספקים אובייקטים מעניינים לצפייה. עם זאת קחו בחשבון שבלילות בהם הירח מלא ומאיר את השמים במלוא הדרו, לא ניתן לראות כוכבים רחוקים וחלשים והתצפית מתרכזת בירח המלא והיפהפה ובכוכבים בוהקים אחרים. 

אם תרצו לדעת מה מצב הירח בתאריכי הביקור שלכם, צירפנו לכם כאן לינק לאתר שבו תוכלו לראות את מופעו לפי תאריך.

לסיום, נשמח אם תקחו בבקשה עוד 30 שניות לטובת האותיות הקטנות והחשובות לא פחות

  • הרשמה ותשלום מבוצעים דרך אתר ארץ האוהלים
  • שעת הגעה לנקודת מפגש ותחילת הפעילות בשעה 18:00, הנחיות הגעה ישלחו למזמינים בשבוע מועד הפעילות
  • ההרשמה הינה ליחידים אך הפעילות תתקיים במינימום של 6 משתתפים
  • הפעילות מתאימה לילדים מגיל 6 ומעלה
  • לינה וארוחת בוקר בתוספת תשלום
  • הלינה כוללת מזרון בשיג בלבד. יש להביא מצעים או שקי שינה
  • לאחר ההרשמה יישלחו אליכם הוראות הגעה למאהל האירוח ופרטי קשר של המארח
  • במקרה של מיעוט משתתפים או במקרה של עננות או של מזג אוויר שאינו מאפשר תצפית, הפעילות האסטרונומית תבוטל ותשלום בסך 140 ₪ פר משתתף יוחזר ללקוח
  • במקרה כזה הודעה על כך תצא ללקוחות עד שעתיים לפני תחילת הפעילות

מה עוד אפשר לעשות בטבע ?